قوانین عمومی ارسال فایل

هدف ما در چاپ تداعی ارائه محصول چاپی با بهترین کیفیت است. اگرچه نظارت ما در فرایند چاپ، جهت کسب کیفیت مطلوب، دارای اهمیت است، اما کیفیت فایلی که شما در وب سایت چاپ تداعی بارگذاری (Upload) می‌کنید نیز به همان اندازه مهم و حساس می‌باشد. زیرا علی رغم استفاده از بهترین دستگاه‌های چاپ و دقیق‌ترین و کاملترین نظارت بر فرایند چاپ، اگر فایل ارسالی شما دارای کیفیت مناسبی نباشد، محصول نهایی نیز از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد شد. لذا توصیه ما به شما این است، مواردی که در ادامه توضیح داده شده است را به دقت مطالعه نموده و در فایل ارسالی خود مد نظر قرار داده و رعایت نمایید.

ابعاد فایل

چنانچه با چاپ آشنایی داشته باشیدچنانچه با چاپ آشنایی داشته باشید، می‌دانید که هر یک از محصولات چاپی دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی می‌باشند. ما در چاپ تداعی تلاش کرده‌ایم، ابعاد محصولات را با بیشترین کاربرد ممکن انتخاب نماییم. آنچه که شما باید انجام دهید، ارسال فایلی هماهنگ با اندازه‌های استاندارد تعریف شده در سایت ما می‌باشد

وضوح فایل و یا Resolution

فایل‌های خود را با سایز اصلی و وضوح ( Resolution 300 dpi ) طراحی نمایید. اگر فایل خود را با وضوح پایین‌تر طراحی كنید، اگرچه ممکن است طرح شما در كامپیوتر خوب به نظر برسد ولی در چاپ، كیفیت كار نامطلوب خواهد بود. معمولاً بنر و محصولات فضای خارجی در سایزهای بزرگ چاپ می‌شوند و از فاصله دورتر مشاهده می‌شوند. به همین دلیل، سایز فونت‌های آنها بسیار بزرگتر از فایل‌های چاپ افست انتخاب می‌شوند. به همین دلیل، در اینگونه محصولات، نیازی نیست طراحی با وضوح 300dpi انجام شود. در فایل‌هایی كه برای محصولات فضای خارجی(Outdoor) انجام می‌شود، وضوح 150dpi کافی می‌باشد. توجه داشته باشید كه از ابتدای طراحی، وضوح تصویر (Resolution) خود را درست تنظیم كرده زیرا در غیر این صورت و در صورتی که در انتهای كار وضوح تصویر را بالا ببرید، این کار تاثیری در افزایش کیفیت فایل نخواهد داشت و در هنگام چاپ از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد شد.